Multimedia i linki

1. Cykl "Projekt Prawda" -  jednym z autorów tego kilkunasto-odcinkowego serialu jest dr Del Tackett – apologeta, wykładowca, działacz promujący wartości chrześcijańskie.

2.  prof. John Lennox. Nie sposób dziś mówić o apologetach nie wspominając o Johnie Lennoxie - brytyjskim profesorze matematyki z Oxfordu, błyskotliwym umyśle, folozofie nauki oraz po prostu dobrodusznym człowieku. Niestety, jego liczne lekcje obecne na Youtube - nie są w większości obecne w języku polskim. Ale jeśli ktoś posługuje sie angielskim, gorąco zachęcam by posłuchać sobie jego fenomenlanych wykładów.

Poniżej fragment słynnej debaty ze zmarłym Christopherem Hitchensem, w której John Lennox w ciągu kilkunastu minut zdołał przejść od obrony wiary do aktywnego natarcia na nowoczesny ateizm. I wszystko - w ramach racjonalnego wywodu, który, na ile wiem, nikt do dziś nie był w stanie podważyć. Panie i Panowie, proszę się więc zapoznać - oto legenda naszych czasów, profesor John Lennox!

3. C.S. Lewis. Tak jak już wspominałem na samym początku blogowania, to temu autorowi zawdzięczam świadomy zwrot w kierunku wiary. Polecam poniższy materiał szczególnie gorąco wszystkim otwartym na refleksję teologiczną (materiał, niestety, wyłącznie w języku angielskim):

4. Gregory Koukl. Błyskotliwy apologeta współczesności, warto się zapoznać (materiał w języku angielskim):